Strandzuid, Amsterdam

Opdracht
Nieuwbouw horeca en terras

Opdrachtgever
unlimited label, RAI Amsterdam

Fotografie
Remy Sapulete

Status
Opgeleverd, 2017

Opgave
1150 m²

In het nieuwe ontwerp voor Strand Zuid hebben de houten paviljoens van het stadsstrand plaatsgemaakt voor een nieuw, luxe en permanent horecacomplex. Het vernieuwde Strand Zuid bestaat uit een groot paviljoen aan de oostzijde van het water, meerdere kleinere paviljoens en twee zandstranden. Een unieke plek voor ontspanning, ontmoeting en horeca. Het ontwerp combineert de dynamiek van de stad en de RAI wordt gecombineerd met de relaxte sfeer van een strand.

Menselijke maat
Ons ontwerp zoekt het contrast op met de zakelijke architectuur van de congresgebouwen van de RAI. Daarom kozen we voor de menselijke maat, schuine lijnen en donker hout. Dit is onder andere zichtbaar in de bijzondere dakconstructies. De twee grote paviljoens zijn namelijk voorzien van elk vier kapvormen die zijn afgewerkt met cederhouten shingles uit Canada. Strandzuid werd zo een samensmelting van diverse sociale plekken, binnen en buiten, in verschillende sferen.

Optimale indeling voor horeca
In totaal zijn er acht zones binnen het complex: The Restaurant, The Boat House, The Beach House, The Jetty Bar, The Beach Bar, The Playground, Heineken Beer Terrace en The Beach. Alle zones zijn aan de achterkant op slimme wijze met de twee keukens en andere facilitaire ruimtes verbonden. Zo biedt het ontwerp flexibele horecaruimtes, die makkelijk te bedienen zijn.